“Üsküdar faciaları bir daha yaşanmasın”

KOCAELİ (İGFA) – Üsküdar Deniz Faciasının 66. yıldönümünde bir ileti yayınlayan Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Başkanı Tahir Büyükakın, yaralarını sardığımız yüzyılın felaketinde olduğu üzere 1 Mart 1858 tarihinde de büyük bir acı yaşandığını söz etti. Lider Büyükakın, bu acıları yaşamadan, mümkün felaketlere karşı gerekli önlemlerin alınması için tüm imkanların seferber edildiğini belirtti.

Yolcularının çoğunluğunun İzmit’te okuyan Gölcük ve Karamürselli öğrencilerin Üsküdar Vapuru’nun batmasıyla vefat etmesinin acısının hala çok taze olduğunu kaydeden Lider Büyükakın” Bugün, Kocaeli tarihindeki büyük bir felaketin yıldönümü. Türk denizcilik tarihindeki en büyük deniz kazalarından birisi olan, Üsküdar Faciasında ömürlerini yitirenleri bir sefer daha rahmetle, hürmetle anıyoruz. Her vakit kalbimizde hissettiğimiz Üsküdar Vapuru yolcuları bu kentin hafızasında ebediyen yaşayacaklar…

Rabbim milletimize bir daha bu acıları yaşatmasın. Üsküdar deniz faciasının seneyi devriyesinde, hayatını kaybeden hemşehrilerimizi bir sefer daha rahmetle ve hürmetle anıyorum.” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir