Türkevi saldırganına şizofreni teşhisi konuldu

Şüphelinin New York’ta sevk edildiği hastanedeki yetkililerinden alınan bilgiye nazaran, Akbıyık’ın ilaçla tedavisine başlandı.

Türkevi’nin camlarına demir levyeyle saldıran şüphelinin hastanede de agresif tutumlarını sürdürdüğünü, kendisine ve diğerine ziyan verme potansiyeli bulunduğunu belirten yetkililer, Akbıyık’ın hastanede iki şahsa saldırdığını, camları yumrukladığını ve özel odaya kapatıldığını aktardı.

İlaç tedavisinden sonra mahkemenin verdiği “denetimli serbestlik” kararı uyarınca sanığın hastaneden taburcu edileceğini kaydeden yetkililer, Akbıyık’a şizofreni tanısı koyulduğunu tabir etti.

“DENETİMLİ SERBESTLİK” KARARI VERİLMİŞTİ

New York Ceza Mahkemesinde hakim karşısına çıkan Akbıyık hakkında 28 Mayıs’ta “denetimli özgürlük kararı” verilmişti.

Akbıyık’ın, Türkevi ve yakınına rastgele bir biçimde yaklaşması yasaklanırken mahkeme tarafından bir sonraki duruşma tarihi 25 Temmuz olarak belirlenmişti.

Akbıyık, mahkemenin akabinde kolluk güçleri nezaretinde akli istikrarının yerinde olup olmadığının tespiti için New York Bellevue Hastanesi Ruh ve Hudut Hastalıkları kısmına sevk edilmişti.

OLAYDAN 4 GÜN SONRA YAKALANMIŞTI

New York Polis Teşkilatından (NYPD) yapılan yazılı açıklamada, zanlının 26 Mayıs’ta lokal saatle 10.15’te gözaltına alındığı belirtilmişti.

Açıklamada, 29 yaşındaki Recep Akbıyık’a “soygun teşebbüsü, terör cürmü ve cürüm için silah bulundurma, terör tehdidinde bulunma, cezai hasar ve tehdit etme” kabahatlerinin yöneltildiği aktarılmıştı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir