Buse’ye silahlı saldırının arkasından saplantılı müteahhit çıktı

Denizli’nin Merkezefendi ilçesinde yaşanan silahlı atağın akabinde “sevgili olmak isteyen” müteahhit çıktı.

Olay, 4 Haziran günü saat 16.00 sıralarında Hallaçlar Mahallesi 3002 Sokak’ta meydana geldi. Konutundan çıktıktan sonra arabasına binen Buse Bulut’un önü kısa bir müddet sonra bir motosikletli tarafından kesildi. Arabadan inen Bulut, motosiklet şoförü tarafından sol bacağından tabancayla vuruldu.

Çevredekilerin ihbarıyla olay yerine sıhhat ve polis takımları sevk edildi. Bacağına bir kurşun isabet eden Bulut, ambulansla Pamukkale Üniversitesi Hastanesi’ne kaldırıldı. Buse Bulut tedavisinin akabinde taburcu edildi.

TETİKÇİ İTİRAF ETTİ

Denizli İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Ofis Amirliği takımları olayla ilgili soruşturma başlatırken, saldırganın kimliğinin Serhat Kösen olduğu belirlendi.

Gözaltına alınan Kösen, genç bayanı vurması için müteahhit Ekrem Boz’dan 15 bin lira aldığını itiraf etti.

Kösen, sözünde olaydan bir gün evvel Buse Bulut’un konutunun etrafında Boz ile keşif yaptıklarını da anlatıp, “Ne vakit konuta girip çıktığını tespit ettik. Bana, Bulut’un arabasını de gösterdi” dedi.

TETİKÇİ BAYILMA NUMARASI YAPMIŞ

Kösen sözünde, olay günü yaklaşık 2 saat konutun önünde beklediğini, Buse Bulut’un meskenden çıkıp arabasına bindikten sonra motosikletle önünde durup, bayılma numarası yaptığını da anlattı.

Bulut’u kendisine yardım etmek için arabadan inip, yanına geldiğinde tabancayla sol bacağından vurduğunu akabinde kaçtığını söyledi.

Kendisine yardım etmeye çalıştığı için Bulut’un âlâ niyetli biri olduğunu düşünüp, vurmak istemediğini lakin paraya gereksinimi olduğu için saldırıyı gerçekleştirdiğini de itiraf etti.

MÜTEAHHİT PARAYI TETİKÇİNİN DEPREMZEDE YAKINLARI İÇİN GÖNDERDİĞİNİ SÖYLEDİ

Serhat Kösen’in tabirinden yola çıkan polis, müteahhit Ekrem Boz’u düzenlediği operasyonla yakalayıp, gözaltına aldı. Suçlamaları kabul etmeyen Boz, tetikçiye gönderdiği 15 bin lirayı depremzede yakınları olduğu için verdiğini söyledi. Emniyetteki süreçlerinin akabinde adliyeye sevk edilen Boz ve Kösen çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı.

“SEVGİLİ OLMAK İÇİN” RAHATSIZ ETMİŞ

Akın olayının aydınlatılmasının akabinde söz veren Buse Bulut, müteahhit Boz ile bir arkadaş ortamında tanıştıklarını, kendisini 2 aydır sevgili olmak için daima rahatsız ettiğini lakin kabul etmediğini söyledi.

İfadesinde Boz’un kendisine telefonla, “Sana mesken alırım, otomobil alırım.”, silahlı hücumun akabinde da “Sevgili olmamız halinde sana hastane kapatırım.” üzere bildirilerde gönderdiğini tabir etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir