Akşener: Ne kadar ayıp, yarın başımıza bir şey gelirse sorumlusu odur

İYİ Parti Genel Lideri Meral Akşener, SÖZCÜ TV yayınına katılarak gündemi kıymetlendirdi.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın, Millet İttifakı Cumhurbaşkanı adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na yönelik “Terörist başı Öcalan’ı çıkaracakmış. Bu ülke terör devleti değildir. Türkiye asla bu terör örgütlerinin oyuncağı değildir. Bu 7’li masa düzgünce dağıttı” kelamlarına reaksiyon gösteren Akşener’in açıklamaları özetle şöyle:

KÜLLİYEN PALAVRA, KILIÇDAROĞLU’NA BÜYÜK HAKARET: Sayın Cumhurbaşkanı, Sayın Erdoğan bu türlü yapacak yani el kol sallanacak. İşte sonraki gün tehdit edecek, ediyor zati.

Bugün mesela tam izleyemedim. Size gelirken bir arkadaşım atmış. Mitingte bir terör görüntüsü göstermiş. İçeriğini bilmiyorum yani bakamadığım için. Lakin mesela Sayın Kılıçdaroğlu’nun Abdullah Öcalan’ı affedeceğini, çıkaracağını söylediğini söylemiş. Ben de yanındaymışım, hiçbir şey dememişim. Külliyen palavra. Sayın Kılıçdaroğlu’na da büyük hakaret, büyük haksızlık.

SAVAŞA MI GİDİYORUZ ARKADAŞ: (Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “Cudi, Gabar, Tendürek, Besler’de teröristleri gömdük mü? Gömdük. Artık gelin daima bir arada 14 Mayıs’ta bu 7’li masayı gömelim” kelamlarının hatırlatılması üzerine) Yani zorla dürtüyorlar adamı. Yahu arkadaş, sayın Erdoğan sol elinde PKK var senin, tutuyorlar hâlâ, sağ elinde de Hizbullah var ya. Birisi yani Kürtlerin bebeklerini bile öldüren bir kanlı örgüt, öbürü de Gaffar Okkan’ı öldüren bir kanlı örgüt. Kime ne diyorsun ki? Münasebetiyle bu konuşmalar dahi, savaşa mı gidiyoruz arkadaş? Seçime gidiyoruz alt tarafı. Cenge gidiyoruz şu anda bu lisanla.

KATAKULLİYE DÜŞMEYECEĞİZ: İşte bulundukları bu yeri kaybetmemek için her şeyi yapmak üzere, her lisanı konuşmak üzere bir halleri var. Biz bu üçkağıda, bu katakulliye düşmeyeceğiz. Bir, bir arada olacağız, ayrışma noktalarımıza hürmet duyacağız, farklılıklarımıza hürmet duyacağız. Bu ülkeye, bu sistemi değiştirip demokrasi getireceğiz.

NE KADAR AYIP: Bize çemkirip bizi gayri ulusal görenlerin, yerli ve ulusal olmadığımızı tez edenlerin hatta teröristlerle yan yana kabul edilip bizi teröristlerle yan yana gömeceklermiş. Bir Cumhurbaşkanı için ne kadar ayıp bir şey, hiç yakışmaz bir Cumhurbaşkanı’na bu türlü bir tehdit. Yarın başımıza bir şey gelirse sorumlusu odur. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir