İnfertilite ve erken menopoza farklı bakış

DR.HASAN ÇAĞLAR GÜROL- İki kolay örnek vereceğim. Ben Hacettepe Tıp Fakültesi’nde 1990’da Bayan Hastalıkları stajı yaparken yüzde 10 olan erkek infertilitesi oranı, bugün yüzde 30-40 civarında. O günlerde senede bir rastladığım erken menopoz hastalarına bugün tahminen haftada bir rastlıyorum. Birebir oransal artış Hashimato tiroiditi, romatoid artrit, çölyak hatta çocuklarda otizm için de geçerli. Hepsi son 60-70 yılda 50-100 kat arttı. 60-70 yılda insan genetiği asla bu süratte değişmez. Fakat yediğimiz-içtiğimiz, soluduğumuz hava, elektromanyetik yükler, stres, göbekler, hareketsizlik, kimyasallar üzere çevresel faktörlerimiz süratle değişiyor. Bu epigenetik faktörlerden arınmadan infertilitede de romatoid artritte de otizmde de ve hatta göğüs kanserinde de muvaffakiyet bahtımızı artırmamız çok güç.

Şimdi tüylerinizi diken diken edecek, ABD’de yapılan bir çalışmadan bahsedeceğim. Bebeklerin doğumda kordon kanları tahlil edildiğinde, toplam 287 kimyasal unsur saptanmış, bunların 180’i kanserojen… Daha dünyaya yeni gelmiş bebeklerin haline bakın.

Bunlardan bahsedip niçin içimizi karartıyorsun demeyin lütfen. Bu anlattıklarım neden infertil ya da erken menopoz hastasının tedavisine bağırsak geçirgenliğini düzenleyerek, yediğini içtiğini milimetrik ayarlayarak başladığımı ve neden homeopatik remedileri ya da fitoşelatörleri kullanarak hastada ağır metaller ve xenoöstrojenler açısından bir detoks uygulayarak dokuların üstündeki yükü kaldırdığımı anlatıyor.

HOMEOPATİ VE AKUPUNKTUR İLE GEBELİK BAHTI ARTIYOR

Bir öteki toksin çeşidi de mental toksinler. Bunları da homeopati ve bioregülasyon uygulaması ile dengeledikten sonra hastamız hormonal istikrarları ve üreme kapasitesinde takviyeye hazır hale geliyor. Takviyelerden biri akupunktur. Gerek bizatihi hamile kalabilmeyi artıran dayanağı, gerekse aşılama ve tüp bebek dayanağı olarak kullanılmasıyla akupunktur, infertilite tedavilerinde çok değerli. Akupunktur, üreme organlarında dolanımı artırıyor. Ayrıyeten yumurta kalitesi ve sayısı, endometriumun döllenmiş embriyoları kabul etme yeteneğini de arttırarak gebelik oranlarını yükseltiyor. İnfertilite tedavilerinde akupunktur uygulamasıyla hem gebelik bahtı artmakta hem de hastamızın gerilim ve depresyonunu yok ederek tedaviye ahengini arttırmaktadır. Amerika, Çin, Almanya ve Danimarka’da farklı ayrı yapılan çalışmalarda tüp bebek tedavisinde muvaffakiyet bahtını yüzde 30-40 oranında artırdığı gösterilmiştir.

Homeopatiyi de infertilite ve erken menopoz tedavilerinde çok büyük muvaffakiyetle kullanmaktayız. Öncelikle çevresel kimyasalların bedenimizden atılımını kolaylaştırır. Sonra derin ruhsal yüklerimizden arınıp, daha kaliteli yumurta ve spermler elde etmemizi takviyeler. Ben infertilite ve erken menopoz tedavilerinde etrafta en çok temas ettiğimiz BPA, paraben, dioxin, phatalate üzere direkt üreme hormonlarımız üzerine tesirli toksinleri homeopatik olarak temizleyerek başlıyorum. Beslenme tertibi, akupunktur, nöralterapi, fitoterapi, bioregülasyon da işin içine girince olmaz denilen sonuçları olur yapmamızı mümkün kılıyor.

Metabolik dengeyi tekrar tesis etmek ve obeziteden kurtulmak da, her nevi tedaviyi çok olumlu tesirler. Pek çok infertil hastada bilhassa PCOS’larda 10-15 kg. verince gebelik birçok vakit resen gelişir. Ancak son yıllarda şunu çok net öğrendik ki kilo verirken yağların yıkılmasıyla ortaya çıkan toksinlerin bedenden atılmazsa kaş yapayım derken göz çıkarmak mümkün. Detoksifikasyon süreçlerini çok uygun hesaplayarak kilo vermek de üreme yeteneğini harika destekliyor.

Psikolojik yüklerden arının

Bioregülasyon ise alerjik yükleri, organ zayıflıklarını, ruhsal yükleri ve binlerce ayrıntıyı dedektif ayarında bir taramayla ortaya çıkartır. Örneğin geçenlerde bioregülasyon aygıtı ile tahlilini yaptığım bir hastada şaşırtan biçimde papağanlarda çok ender rastlanan bir hastalık tespit ettik. Derinlemesine bir değerlendirmede hastamızın 15 yıl evvel papağan baktığı bilgisini saptadık. Hastamız bile bunu unutmuştu. Psittakoz denilen bu hastalığın bugüne yansıyan tesirlerini tedavi ettiğimde tam güzelleşme sağladık. Olağan şartlarda ulaşılması güç bir bilgi değil mi, ne dersiniz?Bioregülasyon ise alerjik yükleri, organ zayıflıklarını, ruhsal yükleri ve binlerce ayrıntıyı dedektif ayarında bir taramayla ortaya çıkartır. Örneğin geçenlerde bioregülasyon aygıtı ile tahlilini yaptığım bir hastada şaşırtan biçimde papağanlarda çok az rastlanan bir hastalık tespit ettik. Derinlemesine bir değerlendirmede hastamızın 15 yıl evvel papağan baktığı bilgisini saptadık. Hastamız bile bunu unutmuştu. Psittakoz denilen bu hastalığın bugüne yansıyan tesirlerini tedavi ettiğimde tam düzgünleşme sağladık. Olağan şartlarda ulaşılması sıkıntı bir bilgi değil mi, ne dersiniz?Daha ayrıntılı bilgi edinmek  isterseniz Instagram hesabımız @drhasancaglargurol ve 0536 725 5454 numaralı WhatsApp çizgisinden bizlere ulaşabilirsiniz. Sevgi, sıhhat ve huzurla kalın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir